Protez

Kaplama Nedir?

Kaplama, çeşitli nedenlerle harabiyete uğramış ve fonksiyon göremeyen dişlerde kaybedilen diş dokusunun yerine konması amacıyla yapılan protezlerdir.

Köprü Kaplama Nedir?

Çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin oluşturduğu boşluğu kapatmak amacıyla uygulanan tedavidir. Kaybedilen dişin önündeki ve arkasındaki dişler kesilerek küçültülür ve dişlerin üzerini kaplayan materyaller ile kaybedilen diş dokusu yerine konur.

Zirkonyum Nedir?

Zirkonyum, son yıllarda popüler hale gelen estetik bir protez materyalidir. Kaplamalarda ve köprü kaplamalarda sıkça kullanılır. Doğal diş rengine yakın, dişeti uyumu mükemmel olan, dayanıklı bir materyaldir. Son derece estetiktir.

Gülüş Tasarımı

Çeşitli nedenlerle estetik görünümünü kaybetmiş ön dişlerde uygulanan, kişinin yüz tipine, cinsiyetine ve hatta ten rengine göre en uygun ve en estetik şekilde planlanan, hastanın doğal bir görünüme ulaşmasını hedefleyen tedavi yöntemidir.

Hareketli Protez Nedir?

Hareketli protezler, halk arasında takıp çıkarmalı protezler olarak bilinir. Kaybedilen diş sayısı üçten daha çoksa tercih edilebilecek tedavi yöntemlerinden biridir. Kemik yıkımı, yumuşak doku harabiyeti, takıp çıkarma zorluğu gibi dezavantajlarından dolayı tercih edilme oranı düşmüş ve yerini implant tedavisine bırakmaya başlamıştır.

Diş Sıkma Alışkanlığı

Pek çok kişide görülen, çeşitli faktörlerden dolayı meydana gelebilen bir durumdur. Genellikle geceleri görülmekle birlikte gündüzleri farkında olmadan da diş sıkma alışkanlığı geliştiren kişiler vardır. Diş sıkma alışkanlığı; dişlerde ve çene ekleminde geri dönüşümsüz hasarlara neden olmaktadır. Mutlaka diş hekiminize danışınız.